چگونه به خودمان بفروشیم؟

 مفهموم فروش

 

فروش عبارت است هنر متقاعد کردن دیگران نسبت به محصول،خدمت،ایده،نظر یا عقیده ای که داریم. در این فرآیند تلاش میکنیم با تکنیک ها و دلایل مختلف  فرد را مجاب کنیم با ما هم رای گردد تا نهایتا ایده،نظر،محصول یا خدمت ما  را ،موضوعی جذاب برای رفع مشکلش یا با داشتن آن حال خوبی پیدا کند و آن را بخرد.

اما آیا به نظر منطقی و منصفانه است تا زمانی که  به خودمان نفروخته ایم انتظار داشته باشیم دیگران چیزی را از ما بخرند؟ به عبارت دیگر تا زمانی که ایمان و باور قلبی نسبت به چیزی که می فروشیم نداشته باشیم آیا منصفانه است آن را به  دیگری پیشنهاد دهیم.همانند تولید کننده ای که خودش از محصولی که تولید کرده است برای خودش و خانواده اش استفاده نمی کند.

فروش به خود!

فکر کنم کمی سردرگم شده اید که فروش به خود یعنی چی؟!

اجازه دهید برایتان خاطره ای را تعریف کنم ؛ قضیه بر می گردد به تابستان نود و چهار، زمانی که در یک سمینار بودم  و متوجه شدم نصف سالن در حالی فروشنده یک شرکت هستند که، محصول و خدمت رقیبشان را بیشتر باور دارند. البته «فروش به خود» به این جا ختم نمی شود که فروشنده صرفا ایمان به چیزی که می فروشد ندارد  و بیشتر به دنبال گرفتن حقوق و حق کمیسیون است ؛بلکه در ادامه متوجه خواهید شد که فروش به خود چیزی فراتر از ایمان به کاری که می کنیم است.

ایمان به چیزی که می فروشیم

آیا باور دارید چیزی که می فروشید می تواند زندگی افراد و حال آنها را بهتر کند؟

آیا نسبت به شغلی که  دارید آنقدر شور و اشتیاق دارید تا ساعت ها پای حرف های مشتری بنشینید و حرف هایش را گوش دهید؟

آیا باور دارید که اگر صادقانه کمک کنید تا دیگران مشکلاتشان حل شود و حالشان خوب باشد حال شما نیز خوب خواهد بود.

شما جز کدام دسته از فروشنده ها هستید؟فروشنده خدمت_محور یا فروشنده ای که صرفا به گرفتن حق کمیسیون و کارمزد فروش خود فکر می کند؟

اگر دیدگاهتان صرفا این باشد که به هر طریقی شده چیزی را به مشتری بفروشید تا به حق کمیسیون خود برسید باید بگویم که،مسیر اشتباهی را انتخاب کرده اید! چرا که دنیای فروش جایی را برای این افراد نخواهد داشت. اگر عاشق کاری که می کنید نیستید بهتر است آن را رها کنید!

رسالت من چیست؟ 

بیاید با خودمان صادق باشیم و صادقانه به این سوال ها پاسخ دهیم.

1-« هدف من از انتخاب  این شغل  چی هست؟»

2-«میخواهم به کجا برسم؟»

3-«چه قصد و نیتی را در این شغل دنبال می کنم؟»

4-«ارزش های من چه هستند؟»

اقدامک:

لطفا همین حالا قلم و کاغذی بردارید و این سوالات را از خودتان بپرسید  و  دلایل خودتان را بنویسید. با این کار به رسالتی که در کار فروش دارید بهتر واقف خواهید شد.

امیدوارم با شناخت رسالت و ارزش های خودتون در زندگی و شغل مقدس فروش، موفقیت های بیشتری کسب کنید.

بیشتر از یک فروش و ارتباط موثر را برایتان آرزومندم.پیروز و توانگر باشید.

 

 

 

 

 

پاسخی بگذارید

بستن منو
×
×

سبد خرید